co nabízím


fyzioterapie

Pod fyzioterapii spadá mnoho různých oblastí práce s Vaším tělem. Vše stojí na detailní diagnostice Vašeho těla. Vždy se snažím odhalit proč vzniká Vaše bolest. Od toho se odvíjí naše práce. Terapie vypadá různě. Může se skládat z ošetření zatuhlých fascií či z doporučení cviků pro posílení vašeho středu, kyčlí či třeba ramen, odblokování páteře nebo z prostého uvolnění a popovídání si o životě. Terapie trvá hodinu. Na konci odcházíte s doporučením cviků na doma či změnou životního stylu, sezení v práci apod. Využívám především metodu prof. Pavla Koláře - Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS) a unikátní metodu fasciální manipulace. Dále zapojuji mobilizace páteře a ostatních kloubů, techniky měkkých tkání, kineziotaping, prvky metody Ludmily Mojžíšové, spirální dynamiky a viscerální manipulace.

Více na Namao - fyzioterapie

ájurvédské poradenství

Vystudovala jsem dvouleté studium ájurvédského poradce v gurukule pod vedením MUDr. Martiny Ziskové. Byly to velmi intenzivní dva roky plné sebezpoznání a skrz to i pochopení druhých. Tato tisíce let stará východní medicína pracuje s člověkem úplně jinak než současný zdravotní systém.
Její kouzlo spatřuji v:

Služba je postavena na mé důvěře v to, že správné odpovědi na svůj život má každý sám v sobě. Nabídnu vám komplexní diagnostiku na základě ájurvédy a konzultaci vašeho výživového a životního stylu s cílem dosáhnout dobrého pocitu ze sebe samého po všech stránkách - energie, tělo, mysl. V ideálním případě jde o několik na sebe navazujících setkání, na kterých se budeme společně posouvat blíž k rovnováze vašeho těla. Jedná se hlavně o úpravy toho co, kdy a jak jíte, denního režimu, pohybu a duchovní praxe. Vše doplníme doporučením konkrétních bylin a koření vhodně pro vaši konstituci v daný čas.

Více na Namao - ájurvédské poradenství

diagnostika běhu

Nabízím diagnostiku vašeho běhu. Techniku běhu stavím na myšlenkách chi runningu, bosého běhání a fyzioterapie. V rámci diagnostiky si vše ukážeme na zpomaleném záběru. Techniku ladíme přímo na páse. Součástí diagnostiky je konzultace jakýchkoliv dalších běžeckých dotazů a nesnází. Odnesete si odpovědi na vše, na co jste se báli o Vašem běhu zeptat :-)

Jedná se o komplexní péči o běžce, která mnohdy přeroste v dlouhodobou spolupráci a moc mě baví.

Více na Namao - diagnostika běhu

somatické koučování

Každý jsme někdy v životě na rozcestí, kdy se potřebujeme rozhodnout, odhodlat, či se ve své situaci lépe zorientovat. Somatické koučování je hravé, dívá se na to, jak by se rozhodovala Vaše duše, nikoliv hlava. Měli bychom tedy společně najít cestu k tomu, jak se přiblížit ke svému nitru, nikoliv k přesvědčením, které získáváme během života od rodičů, trenérů, šéfů a učitelů. A povedu Vás tak, abyste našli to, co chcete vy skrze tělo a duši, nikoliv díky nějakým vnějším radám a doporučením. Somatické koučování umí poradit se vším, co dělá klasické koučování, nicméně se snaží jít více do hloubky vašich myšlenek, motivací a záměrů. Můžete jej využít pro odpovědi na otázky, jak zhubnout, cvičit, ale i pro to, jakou najít práci, jak si poskládat život či jak komunikovat.

Více na Namao - psychosomatika

reflexní masáž

Vychází z čínské medicíny, kdy se tlakem na body plosky ovlivňují jednotlivé orgány na těle. Dokáže pomoci tam, kde dlouho nemůžeme odhalit příčinu bolestí a potřebujeme se dostat pod svaly do orgánů, lymfatického a nervového systému. Je velmi komplexní, jelikož vychází z předpokladu, že jeden orgán ovlivňuje další a není možné léčit orgány jednotlivě. Její pomoc využijeme zejména u různých interních potíží a nemocí, které nám pomůže diagnostikovat i léčit. Vždy hledám spolu s Vámi souvislosti mezi bolestí pohybového aparátu, nesprávně fungujícími orgány a pocity smutku, beznaděje či naopak radosti a lásky :-)

kompenzační cvičení a domácí posilování

Věřím, že v současné době nikdo z nás nemá hodiny na to, aby chodil do posiloven. A věřím, že stejně kvalitní trénink lze absolvovat v několika minutách v pohodlí domova se základním vybavením. Doporučuji zejména švihadlo, hrazdu, balón a pilates roller. S tímto vybavením a i bez něj spolu můžeme vymyslet účinné typy tréninků, které budeme cílit na kompenzaci ať už sedavého zaměstnání či vašeho sportu, zpevnění, napřímení, prevenci nebo řešení bolestí, hubnutí či zvýšení kondice.

Pracuji v rámci webové aplikace iTreneo, kde klientům sestavuji tréninkový plán na míru. Ať už je Vaším cílem zhubnout, posílit střed těla či se zbavit bolestí zad, bude na Vás každý den čekat několik cviků, které Vám vyberu. K dispozici máte ke každému z nich video, dle kterého si budete jistí, že cvik provádíte správně. Celý plán máte daný do kalendáře, jednotlivé splněné lekce si odškrtáváte, a tak víte Vy i já, co jste daný den skutečně odcvičili. Cvičit můžete odkudkoliv, potřebujete pouze připojení k internetu. Na konci každého týdne se spojíme, zhodnotíme, jak to šlo a naplánujeme týden následující.

Více na Namao - domácí cvičení

masáže

Součástí mé nabídky je mnoho druhů masáží (sportovní, aroma, relaxační, těhotenská, ájurvédská a zdravotní). Mé masáže propojují s prací fyzioterapeuta, pracuji s klouby, svaly i fasciemi. Typ i délka masáže je zcela na Vašem výběru. Může se jednat o masáž více relaxační či aktivizující, či o tzv. fyzioterapeutickou masáž, která může být trochu bolestivá a cílí na ošetření zatuhlých svalových snopců dlouhodobým přetěžováním či náročným tréninkem. U všech masáží se ladím na Vaše tělo a nechám ruce skrz toto naladění pracovat. Mé masáže jsou poměrně intenzivní, jdou do hloubky a mohou být bolestivé. Vždy sleduji to, jak pomoci Vašemu tělu najít zpět rovnováhu. Jak s tím pak naložíte Vy dál, je jen a jen na Vás.